Komiksy internetowe to dość ciekawa i mocno rozwijająca się gałąź tego gatunku. Nie są one wydawane w formie papierowej a jeśli już są wydawane to w niewielkich nakładach. Jeden z pierwszych komiksów Internetowych to komiks Mega Tokyo którego pierwsza część została narysowana i opublikowana w sierpniu roku 2000.

Mega tokyo opowiada o dowch szalonych graczach którzy przypadkiem zabłąkali się w wielkim Tokyo. Komiks powstaje regularnie od prawie 8 lat i ma wielka rzesze fanów. W Polsce powstał inny komiks interentowy w którym da się czuć wyraźne wpływy Mega Tokyo. Nosi on nazwę Wiśnia i jest jednym z ciekawszych w Polskiej ofercie netkomiksów.
Komiksy tego typu charakteryzują się zazwyczaj bardzo ciekawymi pomysłami na scenariusz i fabułę, oraz na wykonanie artystyczne. Wśród polskich twórców ciekawym scenariuszem może się popisać komiks Rotfl Playing Games.

Sam tytuł Rotfl Playing Games jest rozwinięciem nazwy RPG która jest stosowana do fabularnych gier przygodowych w których osoby odgrywają różne postaci. W rzeczywistośći skrót ten powinien brzmieć Role Playing Games. Zamiana słowa Role na Rotfl jest ciekawym zabiegiem który sprawia że pełną nazwę komiksu jest w stanie rozszyfrować nie każda osoba. W rzeczywistości bowiem kreślenie Rotfl w języku graczy komputerowych oraz osób przesiadujących na czatach internetowych oznacza: „Rolling on the Floor Laughing” co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza tarzać się ze śmiechu. Sam styl komiksu to pojedyncze paski, liczące po 2 do 8 rysunków, które zazwyczaj nie są związane ze sobą w żadne sposób fabularny poza obecnością 3 głównych i zawsze tych samych bohaterów.

Jeśli chodzi o wizje artystyczne ciekawe koncepcję przedstawia komiks „Armageddon-O-Matic” w którym możemy zauważyć bardzo prostą kreskę która mimo wszystko wygląda ładnie. Twórca komiksu „Armaggedn-O-Matic” stworzył również inną ciekawą wizję artystyczna jaką jest netkomiks Amen. Widać w nim spory wpływ twórczości Franka Millera gdyż komiks korzysta tylko z 3 farb białego (do tworzenia twarzy i części ciała) czarnego(do odwzorowywania ubioru) oraz czerwonego (do pokazywania krwi). Oba te komiksy oprócz ciekawych wizji artystycznych niosą ze sobą mnóstwo absurdalnych żartów , które są typowe dla tej gałęzi. „Amen” jest stanowczo bardziej brutalnym i wulgarnym spośród tych dwóch tytułów.
W Polsce powstało również wiele innych komiksów jednak wymienianie każdego z osobna i powiedzenie że jest wyjątkowy zajęłoby wiele wiele godzin i stron pisania. Jeśli poszukiwane jest więcej informacji proponowałbym stronę toplista.komiksy.pl na której znajduje się aktualnie lista najpopularniejszych polskich komiksów internetowych.