Superman - człowiek silniejszy niz lokomotywa

Superman to postać która pojawiła się dla publiczności w lipcu roku 1938. Właściwie od razu zdobył on ogromną popularność. W chwili obecnej można go postrzegać jako istną Ikonę Kultury Amerykańskiej. Powstał on we współpracy między Amerykaninem Jerry'm Siegl'em oraz pochodzącym z Kanady artystą Joe Shuster'em w roku 1932 ale dopiero w 1938 został opublikowany pierwszy komiks z Supermanem.

Superman

Superman jest to przybysz z kosmosu, który jednak żyje jak zwykły człowiek. Pochodzi on z planety Krypton, która uległa zniszczeniu. Jako dziecko dotarł on na Ziemię i był wychowywany przez przybranych rodziców, od których otrzymał imię i nazwisko Clark Kent. Po ich śmierci wyruszył do miasta zwanego Metropolis. Tam został dziennikarzem w gazecie Daily Planet. Posiadając jednak wielką siłę oraz zadziwiające zdolności zamienia się on w Superman'a gdy miastu zagraża niebezpieczeństwo.

Superman jest to stereotyp prawdziwego bohatera. Posiada on wielką siłę, świetny wygląd i typowy dla bohatera kostium. Właściwie to większość postaci z studiów firmy DC Comics, które publikuje Supermana do dzisiaj, jest wzorowana na Supermanie. Postacie te posiadają zazwyczaj obcisły kostium na którym pojawia się jakiś ciekawy znaczek oraz pelerynę.

Superman podobnie jak wiele innych postaci ewoluowało w trakcie swego istnienia. Mimo wszystko styl rysowania samego Supermana pozostawał przez większość czasu podobny. Niewiele części przygód bohatera było jakoś wyjątkowo mrocznych czy ponurych. Superman to komiks w którym przeważają kolory jaskrawe i ciepłe. Sam superbohater jest ubrany w niebieski jasny kostium nosi na plecach czerwoną pelerynę oraz żółty znaczek na którym widniało wielkie czerwone S.

Superman

Moce Supermana stopniowo się rozrastały. Na początku serii był on „ Silniejszy niż lokomotywa, szybszy niż pocisk i przeskakiwał najwyższe budynki jednym skokiem” im poźniej tym większy zestaw mocy otrzymywał. Początkowo latanie następnie rentgenowski i laserowy wzrok aby zakończyć na odporności na wybuch nuklearny.

Komiksy z Supemana'em ukazują się od 1938 aż po dziś dzień w miedzy czasie pojawił się on w kilku filmach pełno metrażowych, w komiksach widzieliśmy kilka kolejnych jego śmierci i zmartwychwstań oraz ślubów.