Urodzony w roku 1957 Frank Miller to obecnie jeden z najlepszych rysowników na świecie. Oprócz bycia artystą jest on również scenarzystą, pisarzem oraz reżyserem filmowym. Wielką renomę zdobył tworząc swoje komiksy w specyficznym stylu zwanym Noir. Ma on również ogromny wpływ na obecny świat komiksów i artystów swojej generacji.
Postaci Franka Millera są stanowczo bardziej brutalne niż reszta postaci wydawnictw w których tworzył. Jego debiut w Marvel Comics rozpoczął się od postaci Daredevila. Ta wyjątkowa pod względem mroczności postać w świecie Marvela, walczy ze złem zarówno w dzień, jak i w nocy. W dzień jest adwokatem, a w nocy zamienia się w mistrza sztuk walk i walczy ze złymi gangsterami. W Marvel comics stowrzyl również pierwsze komiksy z Robocopem oraz kobietą morderczynią Elektrą.
Po odejściu z Marvela narysował dla DC Comics świetny album o Batmanie „Batman: The Dark Knight Returns”. Jego autorstwa były rysunki oraz scenariusz wykończenia w postaci kolorów oraz atramentów wykonało dwóch innych artystów Lynn Varley oraz Klause Janson. Pojawienie się tego albumu spowodowało nawrót w komiksach do mroczniejszych bardziej realistycznych zeszytów i stylów rysowania. W ciągu trzech lat współpracy z DC Comics Miller stworzył wiele ciekawych komiksów w tym komiksy opowiadające dalszą i wcześniejszą historię Daredevila. W roku 1989 Farnk Miller nie zgodził się na nowy system cenzurowania komiksów który chciał wprowadzić DC Comics i z tego powodu odszedł z niego.
Tym razem wydawcą do którego zawitał Frank okazała się firma Dark Horse Comics. Była to firma znana z niezależności oraz odważnego publikowania komiksów, które w innych wydawnictwach nie miałby najmniejszych szans na publikacje. Na początku współpracy z Dark Horse Frank stworzył książkę komiks pod tytułem „Elektra Lives Again”. W roku 1990 Frank Miller stworzył tylko dwie krótkie serie komiksów. Pierwsza „Hard Boiled” została stworzona na podstawie jego scenariusza i rysunków Goef'a Darrow'a. Niestety seria mocno ucierpiała na skutek długich przerw między kolejnymi odcinkami. Drugą serią było narysowane przez Dave'a Gibbsona „Give me Liberty” w którym akcja mieszała się z polityczną satyrą. Właśnie w „Give me Liberty” Frank udowodnił że jest w stanie pisać bardzo dorosłe komiksy.
W 1991 Frank rozpoczął swoje prawdopodobnie najważniejsze dzieło. Jest nim „Sin City”. Frank Miller tworzy w nim bardzo ciekawy styl rysowania. Genialnie wręcz opanował w nim techniki cieniowania oraz kontrastu między białym a czarnym. Cały komiks jest stworzony w technice całkowicie czarno białej. Świetnie to widać na okładce jednego z pierwszych Sin City gdzie jeden z głównych bohaterów komiksu idzie w deszczu. Krople deszczu oraz mokre wilgotne powierzchnie ukazane są jako białe plamy i pola. Również zagięcia materiału są świetnie ukazane jako czarne pola. Frank Miller nadal pozostawał w tych komiksach bardzo brutalny oraz wulgarny. W ciągu dalszej dekady stworzył on również wiele kolejnych części mówiących o Mieście Grzechu.
W 1993 powstał jego kolejny album o Daredevilu przez cała tą dekadę tworzył on wiele okładek do komiksów z Dark Horse. W 1998 stworzył on świetne opowiadanie graficzne pod tytułem „300”. Opowiadało ono o bitwie pod Termopilami z punktu widzenia króla Leonidasa.
Nowe milenium rozpoczął od tworzenia kolejnej części „Batman: Dark Knight Returns”. Przy okazji pisania nowych zeszytów i albumów z Batmanem Frank Miller wyraził sprzeciw co do faktu że superbohaterowie staja się w komiksach coraz bardziej ludzcy i rzeczywiści. Na początku roku 2008 Frank opublikował komiks pod tytułem „Holy Terror , Batman!” w którym Batman broni Gotham City przed Al-Kaidą. Nie był to bynajmniej żart, tylko poważne podejście do tematu. Sam Frank Miller powiedział że „Przecież każdy Amerykanin chciałby widzieć jak jego ulubiony Superbohater kopie tyłki wielkiemu wrogowi Stanów Zjednoczonych”.
W roku 2005 zostało zekranizowane za zgodą Franka Millera „Sin City” a w roku 2007 na ekrany kin wszedł Film 300 oba bazujące na komiksach i scenariuszu Franka Millera.